Baton pikantna morela karton 15 szt

Batony Torq zwierają 30 gram węglowodanów (ta sama ilość co w 1 żelu albo w 500ml Torq Energy). Koncepcja 3 x 30 gram pozwoliła nam uruchomić bardzo łatwy do zrozumienia system odżywienia i nawadniania w sportach wytrzymałościowych.

Nasze batony na nowy sezon mają bogatszy smak, są wilgotne i łatwiejsze do zjedzenia niż kiedykolwiek wcześniej.Batony Torq posiadają oficjalny status FAIR TRADE, który gwarantuje rolnikom w krajach rozwijających się uczciwą cenę za ich uprawy.
Baton pikantna morela - wilgotny i miękki baton energetyczny // zawiera Torq D-Rybozę.

- Produkt FAIR TRADE
- Bardzo niska zawartość tłuszczu
- Łatwy do jedzenia
- Odpowiedni dla WEGAN

Karton zawiera 15 szt
Możesz też kupić mniejsze opakowanie 6 sztuk
BEZPŁATNA DOSTAWA dla zamówień powyżej 150 zł

Cena sprzedaży z rabatem
Cena sprzedaży 120,00 zł
Cena sprzedaży bez VAT 111,11 zł
Podatek 8,89 zł
Opis

Kluczowe cechy batonu

  • wilgotny i miękki
  • wielodrożnie przyswajalne węglowodany
  • bardzo niska zawartość tłuszczu
  • certyfikat Soil Association Organic
  • owoce z upraw Fair Trade
  • nie zawiera żadnych barwników, sztucznych słodzików ani sztucznych aromatów

Nasze BATONY zostały opracowane bardzo starannie, aby produkt był maksymalnie wysoko węglowodanowy, niskotłuszczowy oraz żeby zawierał składniki różniące się pod względem wskaźnika glikemicznego w celu zapewnienia zarówno natychmiastowego jak i długotrwałego uwalnianiania glukozy. Naszą troską był też smak i konsystencja. Zbyt często batony energetyczne są suche i trudne do jedzenia - te zaś które takie nie są, zawierają zwykle dużo za dużo tłuszczu. BATONY TORQ są pyszne i gęste, zawierają ledwie 2 gramy tłuszczu na każde 100 g produktu (to daje mniej niż 1 gram w batonie!) oraz są wypełnione naszą mieszanką węglowodanową (MALTODEKSTRYNA: FRUKTOZA 2:1). Cechy te czynią go idealnym jedzeniem i paliwem przed, podczas i po treningu.

BATONY TORQ
zaspokajają potrzeby sportowców i ludzi aktywnych fizycznie. Osoby te muszą pamiętać o:

- WĘGLOWODANACH
sportowcy potrzebują się nimi nasycić ponieważ w trakcie wysiłku zużywają swoją rezerwę glikogenu, a w trakcie spoczynku muszą odbudować jego cenne zapasy. BATON TORQ ( 45g) zawiera 30 g wielodrożnych węglowodanów w formule MALTODEKSTRYNA : FRUKTOZA 2:1

- NISKIEJ ZAWARTOŚCI TŁUSZCZU
Sportowcy powinni unikać tłuszczu, dzięki czemu trawienie będzie szybkie, a oni unikną spożywania pustych kalorii - jeden BATON TORQ zawiera mniej niż 1 g tłuszczu.

- INDEKSIE GLIKEMICZNYM
Sportowcy potrzebują jedzenia bogatego w składniki o różnym indeksie glikemicznym - taki właśnie jest w naszych batonach. MALTODEKSTRYNA dostarcza natychmiastowej energii natomiest FRUKTOZA dostarcza jej w dłuższym odcinku czasu.

- ŁATWOŚCI SPOŻYCIA
Sportowcy potrzebują pokarmu, który jest smaczny i łatwy do zjedzenia w czasie wysiłku, inaczej nie zjedzą go wystarczająco dużo żeby odnieść korzyść. Obecnie na rynku jest zbyt wiele suchych batonów, które nie dostarczają wystarczającej ilości kalorii węglowodanowych. Te które nie są suche, zawierają z kolei zbyt dużo tłuszczu. BATON TORQ jest pyszny, miękki i gęsty, mimo że pozostaje wysokoenergetyczny i niskotłuszczowy.

- SMAKU
Sportowcy potrzebują również pokarmu, który jest na tyle smaczny by stał się przekąską pierwszego wyboru, zamiast tłustych i mniej skutecznych alternatyw. Część batonów energetycznych jest oblana czekoladą w celu przywiązania klienta do ich kupna. Wiele z nich smakuje całkiem dobrze, jednakże niemożliwe jest dodanie czekolady do produktu bez poniesienia zawartości tłuszczu. Tym samym produkt staje się mniej efektywny w dostawie pożytecznej energii. Starannie opracowana formuła i odpowiednie przygotowanie BATONÓW TORQ zapewniają wspaniały, głęboki smak z uczuciem sytości zwykle wiązanym z produktami bogatymi w tłuszcz.

- RYBOZIE
osoby trenujące cząsto i intensywnie potrzebują szybkiej regeneracji. Mieszanka węglowodanów zawarte w BATONIE w krótkim czasie uzupełni wyczerpane zapasy glikogenu w organizmie. Po intensywnym treningu pełna regeneracja mięśni na poziomie komórkowym może trwać bardzo długo. Badania wykazały że suplementacja RYBOZĄ może przyspieszyć odnowę komórkową naet o 340-430 %! RYBOZA jest naturalnym cukrem obecnym w każdej żywej komórce ciała i służy wytwarzaniu ATP. Aby organizm był w stanie wyprodukować swoją własną RYBOZĘ z GLUKOZY wymaga to energii i czasu. Suplementacja RYBOZĄ znacznie przyspiesza ten proces.

*   *   *

Ten Baton Torq jest certyfikowany jako organiczny przez Soil Association i zawiera owoce mango uprawiane organicznie. Fair Trade - owoce używane do produkcji tego batona są kupowane w drodze sprawiedliwego handlu, co zapewnia rolnikom w krajach rozwijających się godziwą cenę za ich uprawy. Formuła Batona jest prosta i naturalna, ponieważ wiele badań potwierdza skuteczność tej metody.

Baton waży 45g i jest sprzedawany pojedyńczo w dobrych sklepach sportowych w całym kraju, lub w opakowaniach po 24 szt z tej strony internetowej, z której możesz też kupić zestaw MIX - 10 szt w różnych smakach.

Większą ilość informacji na temat badań nad przyswajalnością formuły Maltodekstryne-Fruktoza 2:1 znajdziesz w opisie naszego systemu odżywiania .
W celu uzyskania większej ilości informacji na temat badań nad suplementacją rybozy polecamy lekturę „D-RIBOSE, what you need to know" autorstwa Edmunda R. Burke, Ph.D. - wydaną przez Avery Publishing Group (1999).

D-ribose Edmund R. Burke           Serious Cycling Edward R. Burke

Także w ostatniej książce tego autora „Serious Cycling" wydanej przez Human Kinetics (2002) znajdziesz ważne i pozytywne informacje na temat działania rybozy (szukaj na stronach 167-169). Ta publikacja jest dostępna też na stronach Amazon.

  • Odpowiedni dla wegan
  • Wolny od mleka
  • Zawiera gluten owsiany
  • Nie zawiera orzechów, jakkolwiek orzechy są składnikiem innych produktów tej fabryki.

Składniki

Owies (24%), Maltodekstryna, syrop fruktozowy, Rodzynki (19%), Morela (13%),Chrupki ryżowe (Aromat ryżowy, mąka jęczmienna, cukier, olej słonecznikowy, emulgator, lecytyna slonecznikowa) (7%), Ryboza (0,77%), mix minerałów i witamin (0,4% - patrz poniżej w wartościach odżywczych). Konserwant (dwutlenek siarki).
Odpowiedni dla wegan.

Wartość odżywcza

 W porcji  45g  100g
 Energia (kJ/Kcal)  612/146  1359/325
 Białko (g)  1,9  4,3
 Tłuszcz (g)  1  2,3
 Nasycone (g)  0,2  0,4
 Węglowodany (g)  32,1
 71,3
 Cukry (g)  12,7
 28,1
 Sód (g)  4,5  10
 Błonnik (g)  1,9
 4,3
 Cynk (mg)  1,7  3,8
 Żelazo (mg)  1,6  3,5
 Niacyna (mg)  1,5  3,3
 Witamina E (mg)  0,9  2,0
 Kwas pantotenowy (mg)  0,5  1,2
 Witamina B6 (mmg)  225  500
 Ryboflawina (mmg)  203  450
 Tiamina (mmg)  158  350
 Witamina A (mmg)  90  200
 Foliacyn (mmg)  23  50
 Biotyna (mmg)  17  38
 Witamina D (mmg)  0,4  0,8
 Witamina B12 (mmg)  0,2  0,4

Baton Torq 45g został niedawno zaprojektowany tak, że pasuje do naszego nowego systemu odżywiania , który został opracowany, aby pomóc naszym klientom zrozumieć jak w prosty sposób ładować energię podczas długotrwałego wysiłku.