Sponsoring

image06

Jak już wspominaliśmy w zakładce Filozofia, nasze podejście do sponsoringu całkowicie odbiega od podejścia innych marek. Nie wierzymy w to, że wydawanie ogromnych kwot na sponsorowanie znanych sportowców i drużyn po to, aby zapewnić sobie „odpowiednią ekspozycję marki” jest szczególnie uczciwe. Naszym zdaniem inwestycje powinny być lokowane tam, gdzie są potrzebne – w jakości naszych produktów.

image08

Troszczymy się o wiele znanych drużyn, sportowców i ambasadorów, którzy autentycznie uwielbiają nasze produkty. Oczywiście wspieramy ich w dążeniu do celu, ale robimy to dlatego, że oni po prostu nie chcą stosować niczego innego, czy to za radą profesjonalistów, czy też z własnego wyboru. Głęboko wierzymy, że tak powinno wyglądać wspieranie sportowców. Sponsoring nic nie znaczy, jeśli stoją za nim ciężkie pieniądze na zakup wiarygodności. To wprowadzanie w błąd potencjalnych klientów.

image07

Rozumiemy, że pomiędzy prawdziwym wsparciem/marketingiem a nieuczciwością istnieje cienka granica. I wcale nie udajemy ideału. Jednak nasze podejście do sponsoringu jest zgodne z naszą ogólną filozofią. Mamy nadzieję, że to zwiększa wiarygodność marki TORQ.

image10

Marka TORQ polega na wynikach badań. Nie finansujemy badań, lecz przeglądamy je, przyswajamy i uczymy się z nich, a następnie przyjmujemy dany szczegół i wykorzystujemy go do opracowania lepszego produktu – działającego lepiej niż jakikolwiek inny. Naszym zdaniem właśnie tego pragną i oczekują zarówno wspierani przez nas sportowcy, jak i nasi klienci. Chcą prawdziwych, prostych odpowiedzi na swoje pytania i produktów, które działają.

image09

Prowadzimy cztery drużyny TORQ Performance, w których skład wchodzą sportowcy stosujący produkty TORQ i startujący w zawodach krajowych najwyższego szczebla, a często też w zawodach międzynarodowych. Poświęciliśmy im osobne strony, gdzie znajdziecie więcej informacji:

Drużyna kolarzy górskich TORQ Performance

Drużyna triatlonistów TORQ Performance

Drużyna kolarzy torowych TORQ Performance

Drużyna biegaczy TORQ Performance

 

image01

Oprócz naszych własnych drużyn, oficjalnie wspieramy wiele innych drużyn i wielu sportowców. Jest ich zbyt wielu, aby wymienić tu wszystkich – oto kilkoro z nich:

image00

Sally Bigham zwróciła się do nas w 2006 roku z prośbą o coaching wynikowy i od tamtej pory z podrzędnej krajowej kolarki zmieniła się w pełnoetatową profesjonalną zawodniczkę maratonów MTB, jeżdżącą w zespole Topeak Ergon World Racing. Sally przez wiele kolejnych lat stała na czele klasyfikacji UCI World Marathon, jest aktualną mistrzynią Europy oraz srebrną medalistą Mistrzostw Świata. Z powodu niesamowitych dystansów, jakie pokonuje na treningach i zawodach, Sally jest wyborową użytkowniczką produktów TORQ i prawdziwą ambasadorką marki. Nie podlega dyskusji, że zasłużyła na swój przydomek „Żelazna Sally”.

www.sallybigham.com/en/about.html

www.twitter.com/@IronSally

www.facebook.com/bighamsally

Arek Gardzielewski

Arek Gardzielewski - zaczął biegać na Torq-u 2 lata temu - po swojej rocznej pauzie w startach spowodowanej kontuzją. Wyobrażasz sobie że to jest graniczne doświadczenie i niepewność czy się uda wrócić na poprzedni poziom. Po 2 wspólnych sezonach w których bywały  i blaski zwycięstwa i cienie przegranej Arek nie tylko wrócił na poprzedni poziom, ale zdobył na maratonie w Turynie ( jesień 2016) złoty medal i tytuł mistrz świata w maratonie wśród wojskowych. Dodać trzeba że wojsko w wielu krajach utrzymuje lekką atletyką na najwyższym poziomie - więc honor jest wielki. Trzymamy kciuki za kolejne sezony

www.arkadiuszgardzielewski.pl
www.facebook.com/ArkadiuszGardzielewski/

 

image03

Joe Skipper to po prostu najlepszy brytyjski Ironman i triatlonista na dystansie Ironmana w historii. Joe zwrócił się do TORQ pod koniec 2015 r. z prośbą o wsparcie w zakresie produktów, ponieważ doradził mu to dietetyk. Joe wcześniej też nie był niedołęgą, ale od czasu gdy zgłosił się do TORQ, zdobył srebrny medal w nowozelandzkim Ironmanie i pobił brytyjski rekord w Challenge Roth w Niemczech – z czasem 7:56.23. Nie możemy się już doczekać jego rozwoju w kolejnych latach. Przed nami ciekawe czasy.

www.joeskipper.co.uk

www.twitter.com/@Noaveragejoe88

www.facebook.com/@Joeskippertriathlete

 

image02

Mike Cotty to kolarz ultra-wytrzymałościowy. Mike pokonał już wiele z najtrudniejszych na świecie wyzwań sportowych i ultra-wytrzymałościowych. Jednak wciąż zaskakuje nas licznymi niepojętymi wyzwaniami, które sam sobie stawia, jak wjazd przez 1000 km bez przerwy drogą na Mont Blanc – czyn, którego dokonał w sierpniu 2014 roku. Mike jest już celebrytą – można go oglądać w jego własnej serii filmów Col Collective. Jeśli obejrzycie je w serwisie YouTube, na pewno nie umknie Waszej uwadze, że przy rowerze ma bidony TORQ! Mike zwrócił się do nas, ponieważ bardzo spodobał mu się etos marki TORQ i skuteczność naszych produktów. Jesteśmy dumni z tego, że jest naszym ambasadorem.

www.mikecotty.co.uk

www.twitter.com/@Cottydale

www.facebook.com/michael.cotty

 

image05

Nick Craig to legenda brytyjskiego kolarstwa górskiego. Jego zespół – Scott UK MTB Team – to prawdopodobnie najlepiej przygotowany i profesjonalny zespół w kraju (oczywiście poza naszym własnym – TORQ Performance MTB). Oprócz lidera – filaru międzynarodowych wyścigów MTB i ogólnie fajnego gościa, jakim jest Nick Craig – w zespołach Scott UK i Contessa jeździ kilku najlepszych w kraju kolarzy górskich obu płci. Mają też drużynę UK Gravity Enduro. Nick przyszedł do TORQ w 2005 r., pomimo że jego sponsorem była inna marka produkująca odżywki. Jednak nie oglądał się za siebie. Dwójka dzieci Nicka, Thomas i Charlie, poszła w ślady ojca. Nie tylko stosują produkty TORQ, ale też doskonale sobie radzą.

www.scott-sports.com

www.twitter.com/@Bikeonscott

www.facebook.com/Scottsportsuk

 

 image04

Kenton Cool to brytyjski alpinista oraz przewodnik górski UIAGM. Kenton jest jednym z wiodących na świecie wspinaczy górskich. Ponad 10 razy zdobył Mount Everest i był pierwszym człowiekiem, który wspiął się na Nuptse, Everest i Lhoste w ciągu jednego sezonu. Produkty TORQ towarzyszyły Kentonowi w trakcie niektórych z największych wypraw – jak niedawne pobicie rekordu zdobycia trzech szczytów Mount Everest, czyli trzech gór, które tworzą jego zachodnią koronę, w sześćdziesiątą rocznicę pierwszego zdobycia Mount Everest przez Tenzinga Norgaya i Sir Edmunda Hillary'ego w 1953 r. Kenton twierdzi, że w ciągu ostatnich trzech dni wspinaczki żele TORQ stanowiły 60% spożywanych przez niego kalorii.

www.kentoncool.com

www.twitter.com/KentonCool