TORQ Hydration i System uzupełniania energii TORQ

Jesteś biegaczem, rowerzystą, pływasz? Wybierasz odżywki dla sportowców, które są skuteczne, mają czysty skład i są smaczne podczas długich i intensywnych treningów? Jeśli odpowiedziałeś pozytywnie na którekolwiek z tych pytań, ten artykuł jest dla Ciebie.

System uzupełniający energię po treningu TORQ

System, który stworzyliśmy, zawiera wyczerpujące informacje na temat prawidłowego uzupełniania energii i nawadniania organizmu, podczas zawodów wytrzymałościowych, przy użyciu następujących kluczowych produktów:

Aby w pełni zrozumieć, jak działa system uzupełniania energii TORQ, obejrzyj film:

Przepis na stosowanie TORQ Hydration Drink w trakcie treningów

Każdy z tych produktów zawiera 1 jednostkę TORQ lub 30 g szybko wchłanianych węglowodanów, dzięki czemu łatwo jest zażywać 2-3 jednostki TORQ na godzinę.

Wyjątek stanowi napój TORQ Hydration Drink, który zawiera połowę tej dawki, czyli 15 g węglowodanów. Możesz zapytać, czy decydując się na niego, utrzymasz poziom energii i nawodnienia podczas treningu? Tak, to proste. Chociaż 500 ml napoju TORQ Hydration stanowi połowę jednostki TORQ, zawiera dokładnie taką samą ilość elektrolitów, co 500 ml TORQ Energy. Zawiera również pochodne glukozy i fruktozę w proporcjach 2:1, dzięki czemu jest zoptymalizowany pod kątem dostarczania energii, zgodnie z zaleceniami TORQ. Można go więc bezproblemowo wprowadzić do Systemu uzupełniania energii TORQ, mimo mniejszej dawki węglowodanów.

TORQ Hydration Drink sprawdzi się idealnie, jeśli wolisz delikatniejszy smak odżywki lub chcesz uprościć schemat uzupełniania energii w trakcie treningów, przez oddzielenie odżywiania i nawadniania. Napój Hydration możesz stosować w takich sytuacjach zamiast napoju energetycznego.

Uzupełnienie TORQ Hydration Drink w trakcie treningu i zawodów

Niewątpliwą korzyścią zmniejszonej o połowę dawki węglowodanów w naszym drinku Hydration, jest fakt, że jego przedawkowanie jest niemożliwe. Aby osiągnąć spożycie 90 g węglowodanów na godzinę, stosując tylko TORQ Hydration, musiałbyś wypić aż 3 litry! A ponieważ 1 l płynów na godzinę treningu lub zawodów, jest w zupełności wystarczający, z taką ilością zapewniasz sobie nie 90 a 30 g węglowodanów. Przy tej ilości, spożyj więc dodatkowo 2 skoncentrowane jednostki TORQ na godzinę w formie żelów, batonów lub Chew.

Biegaczom zalecamy dostosowanie Systemu uzupełniania energii TORQ w ten sposób i stosowanie napoju TORQ Hydration lub wody w połączeniu z regularnym przyjmowaniem skoncentrowanych jednostek energetycznych (zwykle żeli). Dzięki temu podczas zawodów można pobierać wodę na stacjach orzeźwiających, aby zaspokoić swoje potrzeby w zakresie nawadniania, zapewniając jednocześnie odpowiednią ilość źródła energii.

Jak dodać sobie energii i nawodnić się w trakcie treningu?

Możesz ustawić sobie przypomnienie w zegarku lub telefonie, żeby co 30 minut spożyć żel, baton lub Chew. Do tego pij napój TORQ Hydration w miarę swojego pragnienia, pamiętając, żeby 1 litr przypadał na godzinę. W ten sposób dostarczysz sobie optymalną ilość węglowodanów (90 g) i płynów w jednostce godzinowej treningu.

Warto pilnować tego 1 l na godzinę. Gdybyś jednak wypił tylko 500ml TORQ Hydration w ciągu godziny z różnych powodów, przyjąłbyś 75 g węglowodanów na godzinę. Nie martw się, to nadal jest to bardzo dobry poziom odżywienia, który mieści się to w zakresie 2-3 jednostek TORQ na godzinę. W skali „Easy as 123” znajdziesz się wtedy się pomiędzy „średniozaawansowanym” a „zaawansowanym”.

Ile TORQ Hydration Drink potrzeba w trakcie treningu w upale?

W szczególnie gorących warunkach, jeśli wypijasz aż 1,5 litra płynu na godzinę, możesz zmniejszyć spożycie skoncentrowanego źródła energii do 1 jednostki TORQ co 45 minut. Daje to około 70 g węglowodanów na godzinę, czyli zalecane 2-3 jednostki TORQ na godzinę.

Napój TORQ Hydration jest dostępny w postaci wygodnych saszetek, które dodajesz do 500 ml butelki wody na stacji orzeźwiającej, jeśli tempo pocenia jest szczególnie wysokie, a zapotrzebowanie na elektrolity rośnie.

Zobacz na poniższym wideo jak to działa (pamiętaj, że wszelkie odniesienia do napoju TORQ Hypotonic dotyczą też napoju TORQ Hydration)

System uzupełniania energii TORQ dla biegaczy, rowerzystów, zawodników TRI

Nie ma znaczenia czy biegasz, pływasz, startujesz w zawodach TRI, system uzupełniania energii TORQ, jest dla Ciebie. System ten jest niezwykle adaptacyjny, a wybór produktów wchodzących w jego skład zaspokoi preferencje każdego sportowca. Wystarczy, że będziesz trzymać się kluczowych zasad i wybierzesz produkty, które wolisz spożywać.

Support dla sportowców

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego artykułu lub jakiejkolwiek innej kwestii poruszanej na tej stronie, skontaktuj się z nami pod adresem lub zadzwoń pod numer +48 512 227 887

Czytaj powiązane artykuły: