Zestawiamy wszystko razem

https://www.torqfitness.co.uk/wp-content/uploads/2018/10/Turbo-Sessions.jpg

W tym krótkim artykule robimy dosłownie to, co mówi tytuł – zestawiamy razem wszystkie kwestie poruszone w innych artykułach z tej serii. Dzięki temu łatwiej wszystko zrozumieć.

Aby ten artykuł miał sens, musisz przeczytać inne artykuły z serii:

Skuteczny trening

Odżywianie a zdrowie

Optymalne odżywianie

Nawadnianie i uzupełnianie energii

Zestawiamy wszystko razem

Skuteczna redukcja masy

Zimowy plan treningowy

Stosujesz świetną dietę, która nie tylko dba o Twoje zdrowie w perspektywie długoterminowej, ale również dostarcza niezbędnych węglowodanów, które stanowią źródło energii do ciężkiego treningu i bodziec do adaptacji. Poza tym regularnie spożywasz wysokiej jakości białka, które dostarczają budulec do naprawy i adaptacji. W dodatku uzupełniasz energię podczas dłuższych sesji treningowych, niezależnie od tego, czy odbywają się one w hali, czy na zewnątrz, pamiętając o łącznym obciążeniu treningowym, ponieważ określa ono, ile dodatkowych produktów żywieniowych, które zwiększają wydajność musisz wziąć pod uwagę. Nic się nie zmienia, jeżeli chcesz schudnąć. Musisz postępować dokładnie tak samo, pamiętając o zmniejszeniu bilansu energetycznego o 500 kalorii.

https://www.torqfitness.co.uk/wp-content/uploads/2018/10/Turbo-Sessions.jpg

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, poświęć chwilę i przejrzyj artykuł Plan treningów halowych. Przedstawiamy tam kilkutygodniowy plan o rosnącym obciążeniu treningowym, w oparciu o samoocenę Twojej sprawności. Tygodnie o niskim obciążeniu wymagają mniejszej interwencji żywieniowej (co oznacza stosowanie określonych produktów TORQ) niż tygodnie o większym obciążeniu (dla średniej i wysokiej sprawności). Obowiązuje tu prosta zasada – jeśli nie trenujesz bardzo dużo, korzyść ze stosowania specjalnie sformułowanych produktów energetycznych lub regeneracyjnych będzie niska lub wręcz żadna. Natomiast jeśli trenujesz dużo, te produkty będą miały ogromny wpływ na Twoją wydajność i rozwój kondycji. Nazywamy to „odżywianiem okresowym”, które koncentruje się na spożywaniu paliwa odpowiedniego do wymaganej pracy.

https://www.torqfitness.co.uk/wp-content/uploads/2018/10/Fitness-Levels.jpg

Gdy przejdziesz do sesji dla „wysokiego poziomu sprawności” pamiętaj, aby od czasu do czasu zafundować sobie mniej intensywny tydzień. Na przykład przez 3 tygodnie stosuj plan dla „wysokiego poziomu sprawności”, a następnie przez tydzień plan sesji dla „niskiego poziomu sprawności”. Potem możesz wrócić do wcześniejszego planu. Nie samą pracą człowiek żyje – nie zapominaj się. Ten proces, nazywany „periodyzacją treningu”, zapewnia optymalną adaptację do planu treningowego, a także świeżość umysłu, którą często ignorujemy. Pracuj ciężko, przygotuj trochę światła na końcu tunelu, ciesz się łatwiejszym tygodniem i odciąż się.

Wypróbuj nasze sesje, a jeśli potrzebujesz pomocy lub porady – TORQ oferuje usługi doradztwa fitness od 1999 roku. Zadzwoń do nas pod numer 0344 332 0852 lub wyślij e-mail na adres enquiries@torqfitness.co.uk i porozmawiaj z nami. Może się zdarzyć, że korzyść przyniesie Ci indywidualne Doradztwo fitness. Możemy nawet ustalić dla Ciebie spersonalizowany plan – pomyśl o tym.