Testy antydopingowe

Polityka antydopingowa TORQ

Stanowisko TORQ w kwestii stosowania dopingu jest bardzo rygorystyczne – gwarantujemy czystość naszych produktów. Poznając naszą filozofię dowiesz się, że zawsze stosujemy jak najbardziej naturalne składniki. Naszą misją uczyniliśmy produkowanie najlepszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie odżywek dla sportowców na świecie, bez uciekania się do stosowania sztucznych/chemicznych dodatków. Nie przychodzi nam do głowy żaden sztuczny składnik, który wspomagałby wydajność, nie znajdując się jednocześnie na liście substancji niedozwolonych Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). W rzeczywistości mamy silne przekonanie, że sztuczne/chemiczne substancje (substancje słodzące, barwniki i sztuczne aromaty) wpływają niekorzystnie na wyniki sportowe, co stanowi kolejny powód, aby ich nie stosować.

Uczciwy handel i organiczne składniki

Wszystkie batony TORQ zawierają bardzo wysoki udział owoców nabywanych w ramach inicjatywy Fairtrade. Ponadto jesteśmy producentem pierwszego w historii organicznego napoju energetycznego w proszku, posiadającego certyfikat Soil Association. Opracowujemy obecnie dwa nowe produkty posiadające certyfikat Fairtrade i w 100% organiczne. Takie jest nasze obecne stanowisko – będziemy nadal rozwijać się w taki sposób, który naszym zdaniem odpowiada klientom.

screening1

Badania na obecność substancji niedozwolonych

Można by pomyśleć, że w związku z naszym zaangażowaniem w sprawę czystości produktu nie ma potrzeby przeprowadzania testów na obecność substancji wymienionych na liście substancji niedozwolonych WADA. Zgadzamy się z tym. Naszym zdaniem nie ma takiej potrzeby, ale istnieje tu kość niezgody. Gdybyśmy twierdzili, że nasze produkty nie zawierają narkotyków bez uprzedniego przeprowadzenia testów na obecność takich substancji, byłoby to nielegalne.

Testy antydopingowe - dowiedz się więcej!

Badania na obecność substancji niedozwolonych nie są tanie, ale uważamy za konieczne zagwarantowanie zawodowym sportowcom pewności, jakiej potrzebują w tym niepewnym świecie. Kilka lat temu niezależnie przebadano suplementy sportowe wielu marek. W alarmująco wielu z nich znaleziono śladowe ilości substancji, które mogą dać pozytywny wynik w teście antydopingowym. Chcemy mieć absolutną pewność, że takie oskarżenia NIGDY nie będą wymierzone w nas.

Spójrzmy na ten problem z innej perspektywy. Gdy siedzisz przy stole i jesz płatki śniadaniowe, czy martwisz się tym, że Twoje jedzenie może zawierać niedozwolone substancje? Na pewno nie przyjdzie Ci to do głowy, ale my przyjmując takie stanowisko możemy oferować produkty o najwyższej czystości, ponieważ nasze produkty są przebadane. Standardowe produkty i składniki spożywcze zakupione w supermarkecie nie są badane na obecność substancji niedozwolonych.

Procedura testowa

Produkty TORQ są badane losowe, zgodnie z normą ISO 17025, przez niezależne laboratorium. Z wyjątkiem batonów TORQ, poszczególne grupy naszych produktów są produkowane z tej samej partii składników. Na przykład wszystkie napoje energetyczne są produkowane z tej samej partii. Jedyną różnicą jest naturalny aromat, który definiuje smak produktu. To samo dotyczy naszych napojów regeneracyjnych i żeli. Badamy jeden smak z każdej grupy produktów i naszym zdaniem dokładnie reprezentuje on całą partię czterech smaków w tej grupie. Przykład: produkujemy pięć różnych smaków TORQ Energy z jednej partii, a następnie wysyłamy jeden smak do laboratorium. W przypadku TORQ Recovery również produkujemy pięć smaków z jednej partii i wysyłamy jeden do przebadania. O ile naturalny ekstrakt owocowy stosowany do nadania produktowi smaku nie zawiera zanieczyszczeń, mamy pewność że jeśli jeden smak przejdzie test, pozostałe również. W większości przypadków naturalny aromat stanowi około 2% produktu, więc jest to bardzo mało znaczący składnik.

Gdybyśmy wrzucili wszystkie smaki do puli i zbadali ją jako całość, czułość testu zostałaby utracona, a nasza gwarancja byłaby mniej warta. Gdybyśmy badali wszystkie smaki oddzielnie, koszty byłyby wygórowane i przeciętny człowiek nie kupiłby naszych produktów ze względu na wysoką cenę. Wierzymy, że znaleźliśmy idealną równowagę pomiędzy zaangażowaną postawą antydopingową a podejściem zdroworozsądkowym. Zdajemy sobie sprawę, że każdy kupujący nasze produkty chce mieć pewność czystości, ale również rozumiemy, że nie każdy chce płacić za badanie produktu, jeśli korzyści dotyczą niewielkiej mniejszości populacji (sportowców, którzy przechodzą testy antydopingowe). W związku z tym gwarantujemy, że:

1) Jeśli kupujesz produkty TORQ możemy zapewnić, że jeden smak z każdej partii klasy produktów został przetestowany. Innymi słowy – przetestowany został jeden smak TORQ Energy, podczas gdy produkujemy pięć smaków z jednej partii. Ponadto przetestowany został jeden smak żelu TORQ , podczas gdy produkujemy osiem smaków z jednej partii i przetestowany został jeden smak TORQ Recovery, podczas gdy produkujemy pięć smaków z jednej partii.

2) Jeśli jesteś elitarnym sportowcem i martwisz się, że możesz zostać poddany badaniu antydopingowemu, możesz bez obaw stosować produkty TORQ. Jeśli musisz mieć absolutną pewność, że stosujesz produkt, który został przetestowany i posiada 100% gwarancji, że nie zawiera żadnych niedozwolonych substancji, skontaktuj się z nami – wyślemy Ci produkt pochodzący z przebadanej partii. Wybór smaków będzie ograniczony, ale zapewniamy, że otrzymasz produkt z odpowiedniej partii.

3) Batony TORQ: Pomimo że wiele składników batonów TORQ pochodzi z tej samej partii, około 12% to składniki, które nie są wspólne dla wszystkich batonów. Składają się na to owoce kupowane zgodnie z zasadami Fairtrade, które nadają smak. Mało prawdopodobne, aby mogły być one źródłem zanieczyszczeń, jednak różnice między batonami są dość znaczące. Co prawda koszty uniemożliwiają nam przebadanie każdego smaku, ale zawsze posiadamy co najmniej jedną partię batonów, która została przebadana. Są to zazwyczaj batony o smaku bananowym lub ananasowo-imbirowym. Naszym zdaniem losowe testowanie wystarcza, aby oferować gwarancję czystości wszystkich batonów, ale jeśli jesteś sportowcem, który potrzebuje absolutnej pewności, że produkt został przetestowany, skontaktuj się z nami bezpośrednio, a dostarczymy Ci „przebadany” produkt.

Poniżej znajduje się lista niedozwolonych substancji, na których obecność przeprowadzamy testy:

screening3

Pytania?

Jeśli masz pytania dotyczące kontroli naszych produktów, prosimy o kontakt.

Telefon: 512 227 887
e-mail: centrala@torqpolska.pl

Aby uzyskać informacje na temat laboratorium, w którym przeprowadzane są testy, odwiedź stronę:  Grupa LCG – badanie suplementów na obecność substancji niedozwolonych

 

 

Czytaj więcej powiązanych artykułów: